Artykuły dla rodziców

Blog

Jak wybrać odpowiedni żłobek?

Jak wybrać odpowiedni żłobek?

2 grudnia 2016

Wybór żłobka dla naszego dziecka nie jest wcale taką łatwą sprawą każdy rodzic chciałby powierzyć swoją pociechę pod jak najlepszą opieką. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo i rozwój dziecka. Wydaje się, że zatrudniona w takiej placówce profesjonalna kadra opiekunów z pewnym doświadczeniem, odpowiednie wyposażenie i lokalizacja żłobka mogą już spełniać pewne oczekiwania rodziców. Z praktyki okazuje się, że czasem to nie wystarcza.

Czytaj dalej!
Kiedy niemowlę powinno zacząć siedzieć, mówić i chodzić?

Kiedy niemowlę powinno zacząć siedzieć, mówić i chodzić?

10 listopda 2016

Rozwój psychofizyczny każdego dziecka jest sprawą indywidualną, każde dziecko ma inne predyspozycję rozwojowe pewne jest, że następują one zazwyczaj w szybkim tempie. Powszechnie wiadomo, że nie można jednoznacznie podać wieku dziecka w którym powinno ono już mówić siedzieć czy chodzić. Mogą tu wystąpić różnice w czasie nie powinny one jednak niepokoić rodziców chyba, że pociecha skończyła pierwszy rok życia i nie potrafi samodzielnie siedzieć.

Czytaj dalej!
Najlepsze obuwie dla dziecka

Najlepsze obuwie dla dziecka

3 listopada 2016

Z wielu opinii wynika, że najlepiej sprawdza się obuwie wiązane, które daje stopom najlepszą stabilność. Wygodne buciki powinny posiadać sprężystą podeszwę, i powinny być o centymetr dłuższe od stopy dziecka. Dobrze jeśli przód obuwia jest zaokrąglony daje to dziecku większą swobodę poruszania palcami. Warto zwrócić uwagę czy buciki, które wybraliśmy są wykonane z naturalnego materiału lub przynajmniej z takiego, w którym stopa dziecka nie będzie się pocić.

Czytaj dalej!